Kard. Gerhard Müller celebrował 9 stycznia Mszę Świętą w kaplicy św. Piotra w Domus Australia w Rzymie. Upamiętnił przy tej okazji kardynała George’a Pella, który zmarł 10 stycznia 2023 roku, zaledwie 10 dni po Benedykcie XVI.
„W centrum obecnej bitwy o «prawdę Ewangelii» (Gal 2, 14), jak Paweł odważnie powiedział Piotrowi w twarz, Kościół pielgrzymujący stracił dwóch wybitnych przedstawicieli zdrowej doktryny apostolskiej. Bolejemy nad nimi, ale dla tych z nas, którzy nie myślą kategoriami politycznymi, takimi jak władza i liczba głosów, ale wierzą wraz ze św. Augustynem, «że Kościół postępuje bezpiecznie w swojej pielgrzymce między prześladowaniami świata a pociechami Boga» (De civ. Dei 18.51,2), wiemy, że Boża Opatrzność dała nam zarówno papieża Benedykta, jak i kardynała Pella jako wzorce prawdziwej wiary i jako potężnych orędowników u Ojca” – powiedział kardynał Müller.
Wspominając najważniejsze wydarzenia z życia zmarłego kardynała zwrócił uwagę na prześladowania, z jakimi musiał się on zmierzyć. „W przypadku wiernego sługi Jezusa, George’a Pella, słowa Pana okazały się szokująco prawdziwe: «Jeśli Mnie prześladowali, to i was będą prześladować… Wszystko to uczynią wam dla mego imienia, bo nie znają Tego, który Mnie posłał» (J 15, 20). Podczas gdy arcybiskup George Pell, będąc w Australii, troszczył się o ofiary nadużyć seksualnych w sposób wzorowy i pełen współczucia, sam stał się ofiarą: był nieustannie ścigany przez żądny krwi tłum, przez antykatolickich agitatorów w mediach i aparacie policyjnym. Był przetrzymywany w odosobnieniu przez 404 dni, jako człowiek skazany niesłusznie, aż w końcu został zwolniony z więzienia przez Sąd Najwyższy Australii w historycznym głosowaniu z wynikiem 7 do 0” – wskazał.
Kard. Gerhard Müller zachęcił do lektury trzytomowego „Dziennika więziennego” kardynała. „Dzieło to ma dla nas wartość literacką, porównywalną z dziełem Boecjusza «De consolatione philosophiae», które «ostatni Rzymianin i pierwszy scholastyk» napisał w lochu gockiego króla Teodoryka. Myślę też o protestanckim pastorze Dietrichu Bonhoefferze i jego listach pisanych z więzienia, w którym umieścił go ateistyczny niemiecki rząd nazistowski. Prześladowania, jakich doświadczył kardynał Pell, są tymi samymi prześladowaniami chrześcijan, które powtarzają się w historii pod różnymi postaciami” – stwierdził kard. Müller.
Źródło: lifesitenews.com
Pach