2 kwietnia 2024

Kard. Müller: Afrykanie sprzeciwili się Franciszkowi jak św. Paweł św. Piotrowi

(PCh24TV)

Afrykanie przeciwstawili się papieżowi Franciszkowi tak, jak przeciwstawił się św. Piotrowi św. Paweł w Antiochii. Przeciwko deklaracji Fiducia supplicans zaprotestowało zresztą wielu biskupów, rozumiejąc, że nie można błogosławić grzesznych zachowań. Mówił o tym w rozmowie z austriackim portalem Kath.net kard. Gerhard Ludwig Müller. 

Kard. Müller został zapytany, dlaczego kościoły podczas Wielkanocy są pełne ludzi, którzy w innych okresach roku w ogóle do nich nie zaglądają.

Pomimo postępującej dechrystianizacji Europy u wielu ludzi pozostała niejasna nadzieja, że ostatecznie nasze bycie w świecie, często pełne cierpienia, nie idzie na marne. Każdy myślący człowiek wie dobrze, że wielkie obietnice ideologii samozbawienia (nacjonalizm, socjalizm, kapitalizm) kończą się wszystkie tą samą katastrofą. Katastrofalną utopią okażą się też ideologie nowego porządku świata, tak zwany «inkluzywny kapitalizm» globalnej światowej elity władzy i finansów z ich Agendą 2030 – tak samo, jak wcześniejsze religie zastępcze gnostyckiego nihilizmu – powiedział.

Wesprzyj nas już teraz!

Kardynał mówił też o niemieckiej Drodze Synodalnej. Niedawno biskupi zza Odry gościli w Watykanie, gdzie z przedstawicielami Kurii Rzymskiej uzgodnili możliwość kontynuowania swoich prac reformistycznych.

Nie tylko co do treści, ale również co do metody niemieccy synodaliści są w całkowitym błędzie. Padli ofiarą własnego wybiegu propagandowego. Przypisują indywidualne przewiny poszczególnych osób (księży, zakonników, świeckich) ustanowionemu przez Chrystusa urzędowi święceń oraz stworzonej przez Niego hierariczno-sakramentalnej instytucji Kościoła. Czynią tak na sposób socjalistyczno-kolektywistyczny. W ten sposób robią z samego Chrystusa główną przyczynę grzechu przeciwko Bogu – stwierdzi kard. Müller. Purpurat ubolewał też fakt swoistego „negocjowania” nauki Kościoła przez Niemców z Watykanem, tak, jakby chodziło tutaj o jakąś religijną ofertę wielkiej korporacji, która chce osiągnąć sukces na wolnym rynku światopoglądów.

Purpurat mówił też o reakcji Kościoła katolickiego w Afryce na deklarację doktrynalną Fiducia supplicans o błogosławieniu par homoseksualnych oraz tzw. par nieregularnych. Afrykanie w większości odrzucili ten dokument.

Było to otwarte wystąpienie, tak, jak uczynił Paweł w Antiochii, wskazując Piotrowi na prawdę Ewangelii (Ga 2, 11-14). Piotr zszedł ze słusznej drogi nie w nauczaniu, ale w praktycznym zastosowaniu nauczania. Afrykańscy biskupi swoją wiernością wobec Chrystusa zasłużyli sobie na apostolski depozyt wiary (divinum fidei depositum) – stwierdził.

Nie tylko w Afryce, ale również w wielu innych częściach katolickiego świata i niemal we wszystkich Kościołach prawosławnych odrzucono taką hybrydę rzekomo «duszpasterskiego» błogosławienia grzesznych zachowań. Duszpasterstwo wobec wszystkich ludzi – również tych, którzy żyją w nieuporządkowanej sytuacji, czyli sprzecznej z wolą Boga – wzywa do tego samego, to znaczy do żałowania win, wypraszania Bożego przebaczenia i prowadzenia życia w naśladowaniu Chrystusa – dodał.

Źródło: Kath.net

Pach

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(2)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie